27 Temmuz 2021

0474 223 10 72 | karstso@tobb.org.tr

Ana Sayfa Haberler ELAZIĞ VE MALATYA'DA MEYDANA GELEN DEPREM DOLAYISI İLE YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTIK

ELAZIĞ VE MALATYA’DA MEYDANA GELEN DEPREM DOLAYISI İLE YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTIK

KARS TİCARET ve SANAYİ ODASI ÇAĞRISI İLE TOPLANAN YARDIMLAR DEPREMZEDELER İÇİN YOLA ÇIKTI
Kars Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonu ve Kars Ticaret Borsası katkıları ile Elazığ ve Malatya’daki depremzedeler için toplanan yardımlar, depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere yola çıktı. Toplanan yardımlar araçlara yüklenerek TOBB ve AFAD eşgüdümünde Elazığ ve Malatya’da depremden zarar gören vatandaşlara ulaştırılacak.
Elazığ’da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen ve Malatya’da da şiddetli biçimde hissedilen depremin ardından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde Oda ve Borsa Camiası harekete geçti. Kars Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) organizasyonu ve Kars Ticaret Borsası(KTB) destekleri ile 1 tır dolusu yardım malzemesi Elazığ ve Malatya’daki depremzede vatandaşlara ulaştırılmak üzere gönderdi. Yardım araçlarında gıda, kullanılmamış giysi, çocuk bezi, ısıtıcı ve battaniye yer aldı.
Yardımların bulunduğu araçlar yola çıkmadan önce açıklama yapan KATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, “Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Tüm Türkiye’ye geçmiş olsun, Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın. Depremzede vatandaşlarımızın acılarını bir nebze de olsa azaltmak için bu yardım seferberliğinde yerimizi aldık. Yardım kampanyamıza destek olan hemşerilerimizi, kıymetli üyelerimizi, hayırsever iş insanlarımızı kutlamak istiyorum. İhtiyaç duyulması, talep edilmesi hâlinde yine yardım toplayıp göndereceğiz. Elazığ Kars’tır. Malatya Kars’tır. Biz birlikte Türkiye’yiz. Kardeşlerimizin yanındayız” sözlerine yer verdi.
Kars Ticaret Borsası Başkanı Metin Durmuş’ta “Bir nebze olsun kardeşlerimizin yarasına merhem olabilirsek ne mutlu. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. İnsanımız büyük bir kardeşlik ve dayanışma örneği sergiliyor. Bu aziz milletin bir ferdi olmaktan gurur duyuyor, göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı vatandaşlarımıza, borsamıza üyelerimize ve tüm iş dünyamıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Başkanların konuşmalarının ardından yola çıkan yardım malzemeleri AFAD koordinasyonu ile depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılacak.

Son Duyurular

KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEDE ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ

KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEDE ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, Koronavirüs ile mücadele kapsamında açıklamalarda bulundu. Başkan Alibeyoğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Çin’de...

Web Sitemiz Yenilendi

Siz değerli üyelerimize daha iyi kullanım suna bilmek için web sitemizi yeniledik.

E-İMZA HABER

Sayın Üyelerimiz... Sizlerden gelen talep üzerine Odamızda E-İmza hizmeti başlatılmış ve 1 saat içerisinde teslim edilecek şekilde gerekli protokoller imzalanmıştır.Ayrıca KEP Adresi ve E-Dönüşüm Konularda...

7252 SAYILI KANUN’LA ÇALIŞMA MEVZUATINDA YAPILAN DEĞIŞIKLIKLER HAKKINDA DUYURU

Sayın Üyemiz, Dijital Mecralar Komisyonu Kurulması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun 28 Temmuz 2020 tarihli 31199 sayılı Resmi Gazete’de 7252 Kanunu numarasıyla yayımlanmıştır....

KATSO’DAN ÜYELERE BÜYÜK KOLAYLIK

İmzalanan Protokol ile Üyeler E-İmzalarını 1 Saat İçerisinde Teslim Alabilecekler, KEP Adreslerini Alabilecekler ve E- Dönüşüm Hizmetinden Faydalanabilecekler. Kars Ticaret ve Sanayi Odasından üyelerine bir...

BAŞKANDAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Kars Ticaret ve Sanayi Odası(KATSO) Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, 30 Ağustos Zaferi Bayramı’nın 98. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.