27 Temmuz 2021

0474 223 10 72 | karstso@tobb.org.tr

Ana Sayfa Haberler BAŞKAN ALİBEYOĞLUNDAN 23 NİSAN MESAJI

BAŞKAN ALİBEYOĞLUNDAN 23 NİSAN MESAJI

‘Güçlü Türkiye için nice 100 yıllara’

Kars Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle bir basın açıklaması yaptı.

Kars Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle yaptığı açıklamada şu sözleri kaydetti:

“Bir asırlık tarihinde Türk siyasi hayatının en önemli kurumu ve demokrasinin kalesi olan TBMM’nin kuruluş 100. yıldönümünü ve TBMM’yi yeni asırlara taşıyacak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bayramını yürekten kutluyorum” dedi.

Başkan Alibeyoğlu, yaptığı açıklamada “23 Nisan 1920 yılının Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açıldığı ve egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun tüm dünyaya ilan edildiği gün olmasının yanı sıra bir devletin de temeli atılmıştır. Bir milletin küllerinden yeniden doğuşunda milli mücadelemize yön veren TBMM, Cumhuriyeti ilan eden, demokrasimizin ve millet iradesinin tecelli ettiği mümtaz bir kurumdur. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” diyerek, millet iradesinin her şeyin üzerinde olduğunu belirtmiş, Millet Meclisinin açıldığı bu önemli günü çocuklara armağan etmiştir. Dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk’ün çocuklara duyduğu sevgi, güven ve önemin bir göstergesidir.

Büyük Önder, ‘Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz’ derken geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ne kadar önemli görevler düştüğüne işaret etmiştir. Bizler de Atamızın izinde, kendine güvenen, donanımlı, milli ve manevi değerlerine bağlı nesillerin yetişmesi için çalışmaya devam edeceğiz. Demokrasimize sahip çıkarak ekonomide, eğitimde, sanatta bilimde ve her alanda ülkemizi dünyanın en gelişmiş ülkesi yapmak için mücadelemizi sürdüreceğiz.

Maalesef dünyamızı saran Koronavirüs salgını dolayısıyla Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı evlerimizde kutlayacağız. TBMM Başkanı Sayın Mustafa Şentop, 23 Nisan akşamı bütün vatandaşlarımızı evlerinin balkonlarından İstiklal Marşı okumaya davet etti. Saat 21:00’de milletçe elimizde bayraklarla balkonlarda olacak, tek yürek, tek ses bağımsızlığımızın sembolü olan İstiklal Marşımızı gönül birlikteliği ile okuyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin ve TBMM’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, kahraman şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bir asırlık geçmişiyle TBMM’nin kuruluş yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.

Son Duyurular

KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEDE ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ

KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEDE ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, Koronavirüs ile mücadele kapsamında açıklamalarda bulundu. Başkan Alibeyoğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Çin’de...

Web Sitemiz Yenilendi

Siz değerli üyelerimize daha iyi kullanım suna bilmek için web sitemizi yeniledik.

E-İMZA HABER

Sayın Üyelerimiz... Sizlerden gelen talep üzerine Odamızda E-İmza hizmeti başlatılmış ve 1 saat içerisinde teslim edilecek şekilde gerekli protokoller imzalanmıştır.Ayrıca KEP Adresi ve E-Dönüşüm Konularda...

7252 SAYILI KANUN’LA ÇALIŞMA MEVZUATINDA YAPILAN DEĞIŞIKLIKLER HAKKINDA DUYURU

Sayın Üyemiz, Dijital Mecralar Komisyonu Kurulması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun 28 Temmuz 2020 tarihli 31199 sayılı Resmi Gazete’de 7252 Kanunu numarasıyla yayımlanmıştır....

KATSO’DAN ÜYELERE BÜYÜK KOLAYLIK

İmzalanan Protokol ile Üyeler E-İmzalarını 1 Saat İçerisinde Teslim Alabilecekler, KEP Adreslerini Alabilecekler ve E- Dönüşüm Hizmetinden Faydalanabilecekler. Kars Ticaret ve Sanayi Odasından üyelerine bir...

BAŞKANDAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Kars Ticaret ve Sanayi Odası(KATSO) Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, 30 Ağustos Zaferi Bayramı’nın 98. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.