27 Temmuz 2021

0474 223 10 72 | karstso@tobb.org.tr

Ana Sayfa Güncel İlanlar BAŞKAN ALIBEYOĞLU: “ENDIŞEMIZ CEZALARDAN ÖNCE SAĞLIK OLMALI”

BAŞKAN ALIBEYOĞLU: “ENDIŞEMIZ CEZALARDAN ÖNCE SAĞLIK OLMALI”

BAŞKAN ALİBEYOĞLU’NDAN ÜYELERİ SEVİNDİREN HABER

Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi ilanları artık 2 saatte yayımlanacak

Kars Ticaret ve Sanayi Odası(KATSO) Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB), Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde dijital dönüşüme giderek, elektronik ortamda intikal eden ilanları 2 saat içinde yayımlamaya başladığını ve bu yeniliğe Kars Ticaret ve Sanayi Odasının en erken entegre olan odalardan birisi olduğunu duyurdu.

Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu tarafından yapılan açıklamada TOBB ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirilen dijital dönüşüm projesi kapsamında, üyelerin Ticaret Sicil Müdürlüğünde yapmış olduğu işlemlerin 2 saat içerisinde yayımlanmaya başlandığını ve bu yeniliğe en erken entegre olan Odalardan birisinin de Kars Ticaret ve Sanayi Odası olduğunun altını çizildi.

KATSO Yenilikte Sınır Tanımıyor

Göreve geldiğinden beridir dijital dönüşüm çalışmalarına hız veren Başkan Alibeyoğlu, e-hizmet, e-belge, e-aidat ödeme gibi devrim niteliğinde projelerinin yanında Ticaret Sicil Gazetesi ilanlarında da dijital dönüşüme start verdi. Hayata geçirilen proje kapsamında üyeler Ticaret Sicil Gazetesi ilanlarını beklemeyecek ve ilanlar 2 saat içinde Türkiye Ticaret Sicil Gazetesinde yayımlanacak. Böylelikle geç yayımlamalardan kaynaklanan mağduriyetler ile bürokraside yaşanan gecikmeler önlenmiş olacak.

Üyelerimiz İçin Devrim Niteliğinde Bir Projedir

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu; “TOBB ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü iş birliği ile hayata geçirilen ve Odamızda da hizmete açılan proje, üyelerimizin hizmet kalitesinin iyileştirilmesi ve üye mağduriyetler ile yaşanan gecikmelerin önlenmesi açısından devrim niteliğindedir. Üyelerimize hizmet verilmesi esnasında en çok karşılaşmış olduğumuz sorunlardan bir tanesi gazete ilanlarının geç yayımlanması ve bu durumun yaratmış olduğu mağduriyetlerdi. Ticaret Bakanlığı ile TOBB öncülüğünde hayata geçirilen proje sayesinde artık bu tarz mağduriyetler yaşanmayacak ve üyelerimizin Ticaret Sicil talepleri 2 saat içerisinde Türkiye Ticaret Sicil Gazetesinde yayımlanacak. Bu proje en çok üzerinde durduğumuz ve önemsediğimiz projelerden bir tanesidir. Dolayısıyla proje hayata geçirilir geçirilmez Odamızda hizmete açıldı ve üyelerimizin hizmetine sunuldu. Projenin üyelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” sözlerine yer verdi.

Ticaret Sicil Gazetesi İlanları 2 Saatte yayımlanacak

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü iş birliği ile projenin başlatıldığını ve ülke genelinde talep eden Odaların hizmetine açıldığını belirtti.

Projeyle Merkezi Sicil Kayıt Sisteminde (MERSİS) gerçekleştirilen tescili ihtiva eden ilanın, elektronik ortamda gazete müdürlüğüne aktarıldığını ve en geç 2 saat içerisinde gazetede yayımlandığını aktaran Hisarcıklıoğlu, uygulamanın, 1 Temmuz 2020 itibarıyla pilot oda olarak seçilen Ankara Ticaret Odasında devreye alındığını ve pilot çalışmalarının tamamlanarak uygulamanın ülke genelinde talep eden Odalarda hizmetine açıldığını belirtti.

Son Duyurular

KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEDE ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ

KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEDE ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, Koronavirüs ile mücadele kapsamında açıklamalarda bulundu. Başkan Alibeyoğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Çin’de...

Web Sitemiz Yenilendi

Siz değerli üyelerimize daha iyi kullanım suna bilmek için web sitemizi yeniledik.

E-İMZA HABER

Sayın Üyelerimiz... Sizlerden gelen talep üzerine Odamızda E-İmza hizmeti başlatılmış ve 1 saat içerisinde teslim edilecek şekilde gerekli protokoller imzalanmıştır.Ayrıca KEP Adresi ve E-Dönüşüm Konularda...

7252 SAYILI KANUN’LA ÇALIŞMA MEVZUATINDA YAPILAN DEĞIŞIKLIKLER HAKKINDA DUYURU

Sayın Üyemiz, Dijital Mecralar Komisyonu Kurulması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun 28 Temmuz 2020 tarihli 31199 sayılı Resmi Gazete’de 7252 Kanunu numarasıyla yayımlanmıştır....

KATSO’DAN ÜYELERE BÜYÜK KOLAYLIK

İmzalanan Protokol ile Üyeler E-İmzalarını 1 Saat İçerisinde Teslim Alabilecekler, KEP Adreslerini Alabilecekler ve E- Dönüşüm Hizmetinden Faydalanabilecekler. Kars Ticaret ve Sanayi Odasından üyelerine bir...

BAŞKANDAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Kars Ticaret ve Sanayi Odası(KATSO) Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, 30 Ağustos Zaferi Bayramı’nın 98. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.